Znakowanie przedmiotów

Nadruk metodą tampodruku

Tampodruk to metoda nadruku polegająca na nakładaniu trwałej farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem. Za pomocą tamponu o odpowiednim kształcie wykonywany jest nadruk na nierównych i nieregularnych powierzchniach.

W tampodruku dzięki dobraniu odpowiedniej farby możliwe jest drukowanie na podłożach takich, jak tworzywa sztuczne (m.in. plastik), guma, szkło, metal, drewno, a także tkaniny itd.

Tampodruk stosuje się do wykonywania napisów na powierzchniach bardzo zróżnicowanych, od długopisów, zapalniczek, kubków czy koszulek, przez części samochodowe aż po panele czołowe różnego sprzętu AGD i RTV.

Nadruk metodą sitodruku na płasko i okrągło

Jedną z głównych oferowanych przez nas technik druku jest sitodruk. Posiadamy półautomatyczne maszyny sitodrukowe do druku na przedmiotach okrągłych (na okrągło) i na większości płaskich powierzchni (na płasko).

Nadruk metodą cyfrową UV

Druk UV to aktualnie najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie wielkoformatowego druku cyfrowego na wszelkiego rodzaju materiałach płaskich, w tym równiż druk na PCV.

Druk wykonywany jest bezpośrednio na materiale sztywnym przy zastosowaniu atramentów utwardzanych na powierzchni podłoża za pomocą lamp UV. Dzięki temu eliminuje się wszelkiego rodzaju prace związane z wyklejaniem wydruków.

Biały atrament umożliwia wykonanie wybiórczego poddruku na podłożu o dowolnym kolorze. Wykorzystując biały atrament możemy drukować na transparentnych mediach techniką naddruku.

Druk UV pozwala na osiągniecie niemal fotograficznej jakości wydruku. Druk UV umożliwia bezpośredni, dobrze przylegający druk na dowolnym podłożu. Wydruki mogą być stosowane we wnętrzach. Jednocześnie są odporne na wodę, wilgoć, słońce i mogą być stosowane na zewnątrz. Wydruki na PCV oraz innych podłożach nie wymagają suszenia i zaraz po wydrukowaniu mogę być dalej obrabiane, przycinane, pakowane.

Główne zastosowanie druk UV znajduje w branży reklamowej oraz dekoratorstwie. Jest alternatywą dla sitodruku oraz wyklejania powierzchni zadrukowaną folią.

Przy zastosowaniu technologii druku UV możliwy jest bezpośredni:

  • druk na kartonie, tekturze
  • druk na PCV
  • druk na blachach metalowych
  • druk na drewnie: deski, sklejki, płyty meblowe, drzwi
  • druk na szkle: nadruki na szybach, lustrach, szklanych elementach
  • druk na płytkach ceramicznych
  • druk na żaluzjach, roletach
  • druk na innych materiałach płaskich

Znakowanie (grawerowanie) laserem CO2 oraz laserem Fiber

Grawerowanie laserowe to metoda znakowania wykorzystująca wiązkę laserową. Sterowanie komputerowe pozwala precyzyjnie usunąć materiał z powierzchni grawerowanego przedmiotu. Lasery typu CO2, które pozwalają na wykonanie graweru na takich materiałach jak: drewno, szkło, skóra, karton, tworzywa sztuczne, laminaty grawerskie i guma stemplarska.